ANADOLU BİRLİK HOLDİNG İŞTİRAKLERİNDE KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ VE İÇ TETKİK EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Anadolu Birlik Holding ile Türk Standardları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol kapsamında eğitim programları aralıksız devam ediyor.

ABH İnsan Kaynakları bünyesinde faaliyet gösteren ABH Akademi (Anadolu Birlik Holding Akademi) İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim Yönetim birimi, 2024 yılı eğitim planlaması kapsamında Anadolu Birlik Holding iştiraklerinde, ilgili personellerin, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 19011 İç Tetkik Eğitimlerini tamamladı.


ABH Akademi’den yapılan açıklamada, 18 Nisan - 19 Nisan 2024 tarihlerinde 4. ve son oturum olarak TS EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ve TS EN ISO 19011 İÇ TETKİK EĞİTİMİ verildiği bildirildi.


Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve 2 gün süren eğitime Konya Şeker fabrikasında, Karapınar bulgur fabrikasında, Seydibey donuk ürünler ve Çumra atıştırmalık ürünler fabrikasında,  Panagro et ve süt entegre tesislerinde çalışan mühendis, yönetici ve müdürler katıldı.

Eğitim, Türk Standardları Enstitüsü Baş Tetkik Görevlisi Zeynep Öztürk tarafından verildi.
Yıllık eğitim planlaması kapsamında belirlenen Kalite yönetim sistemleri ve İç tetkik eğitimleri son grupla birlikte tüm şirketlerde tamamlanmış oldu.

Altınekin Yağ