ANADOLU BİRLİK HOLDİNG'DE MESEM PROJESİ BAŞARIYLA SÜRÜYOR

Anadolu Birlik Holding bünyesinde faaliyet gösteren ABH Akademi (Anadolu Birlik Holding Akademi) koordinatörlüğünde, İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim Yönetimi birimi MESEM Projesi’ni tüm birimlerde aktif olarak başarıyla uyguluyor.

Geçen yılı binlerce personeline ustalık  belgesi kazandırarak tamamlayan Konya Şeker, 2024 yılı eğitim planlarında da MESEM projesine büyük önem veriyor.  
Eğitim süreçlerini titizlikle takip eden ABH Akademi, pratik ve teorik sınavları da koordine ederek, sertifika ile belgelerin aksamadan sonuçlanmasını sağlıyor.

İŞLEME SINAVLARI DA TAMAMLANDI

Mesem projesi ustalık telafi programı kapsamında Anadolu Birlik Holding A.Ş. ve iştiraklerinde bir süredir devam eden eğitimlerin sonunda yapılan sınavlar da tamamlandı.Bu aşamada;
Çumra Şeker fabrikası, Atıştırmalık ürünler fabrikası , Konya Şeker fabrikası, meyve suyu fabrikası, Evlik tarım ve un fabrikası, Altınekin Yağ ve Beta Ziraat fabrikası ve Panagro Et - Süt Entegre Tesislerinde,  Çikolata - şekerleme,Endüstriyel et işleme, süt işleme, meyve sebze işleme, hububat işleme ve Bitkisel yağ işleme meslek dallarından yapılan sınavlar başarı ile tamamlanarak MESEM projesi kapsamındaki tüm personeller Ustalık belgesini almaya hak kazandı.


ABH Akademi’den yapılan açıklamada;
“Alanlarındaki eğitimlerini bitiren bu gruptaki kursiyerlerimizin sınavları başarıyla tamamlanmıştır. Süreç boyunca hem kalifiyeli elemanlara sahip oluyor, hem de kurumsal anlamda ekonomik avantajlar sağlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan ve nitelikli iş gücüne katkı sağlayan bu verimli projeyi, teşvik ile desteklediğinden dolayı devletimize de çok teşekkür ediyoruz. Projenin gerçekleşmesi için bizlere imkan tanıyan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker yöneticilerine, İnsan Kaynakları Birimine, personelinin gelişimine katkıda bulunan tüm birimlerin müdürlerine, İdari ve Sosyal işler birimine, projeye emek veren milli eğitim idarecilerine, okul müdürlerine,  öğretmenlerimize, danışman firmamıza teşekkür ediyoruz. Eğitim aldıkları alanda gerekli başarıyı sağlayarak Ustalık belgesi almaya hak kazanan çalışanlarımızı da tebrik ediyoruz. Eğitime katılmış ve sınavları geçen personelimiz Ustalık belgesi almaya hak kazandı" denildi.BELGE E-DEVLET’E TANIMLI,SÜRESİZ BELGE NİTELİĞİNDE
Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca verilen Ustalık Telafi Programı’nın, mezuniyet alanlarının haricinde farklı bir alana yönelmek isteyenlere de destek sağladığı ifade edilen açıklamada, “MESEM kapsamında bulunan personeller, sınavı geçtikleri zaman hem ulusal hem de uluslararası geçerliliği olan bir ustalık belgesi alırlar. Bu belgeler Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) sertifikası olarak da kullanılabilir. Başarılı olanların E-Devletine de tanımlanacak bu belgelerin geçerliliği süresizdir.Kurumumuz personeline ömürlük belge kazandırmaktadır” görüşüne yer verildi.


 

 

Altınekin Yağ